Haber

Manisa’da GSB Spor Okulları ve Engelsiz Spor Okulları Büyük İlgi Görüyor

Manisa Gençlik ve Sporİl Müdürlüğünün düzenlediği GSB Spor Okulları ve GSB Manisiz Spor Okulları yoğun bir katılımla Manisa’da devam ediyor.

Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, 6-18 yaş arası çocuk ve gençlerin yeteneklerini ortaya çıkarmak, bilimsel ve sportif gelişimlerine ve sosyalleşmelerine katkıda bulunmak amacıyla 17 ilçede kurslar açıyor. Bu kapsamda voleybol, atletizm, badminton, bisiklet, bocce, basketbol, ​​boks, jimnastik, eskrim, klasik Türk okçuluğu, güreş, futbol, ​​judo, karate, hentbol, ​​masa tenisi, taekwondo, okçuluk, tenis, muay thai, wushu, atıcılık, satranç, oryantiring ve yüzme branşlarında 70 binin üzerinde uygulama yapıldı. Kurslara katılan öğrenciler, yaz tatilini sporla geçirmekten mutluluk duyduklarını, teknolojik cihazlarla vakit geçirip sosyalleşmemek, arkadaş çevrelerinin genişlemesi ve kendilerini daha iyi hissetmeleri için boş zamanlarını verimli ve aktif bir şekilde değerlendirdiklerini belirtmişlerdir. sporla tanışmalarından memnun. Çocukların spora başlamasından duydukları memnuniyeti dile getiren velilerden Nurgül Aysan, “Çok memnunuz, böyle kursların olmasından memnunuz, devam etmesini diliyoruz, çocuklarımız için her zaman çok faydalı oluyor. Yaz tatili faydalıdır.”

Bir diğer veli Nedim Güzeldere ise, “Çocuklar bu tür etkinliklere katılmasalardı ellerinde ya cep telefonları ya da tabletler olurdu ve bu şekilde vakit kaybederlerdi. Hem aile açısından çok olumlu olduğunu düşünüyorum. sağlık, sosyal bir aktivite olarak ve sosyal çevrelerini genişletmek açısından.” konuştu.

İbrahim Öz, “Çocuklarımız yüzme öğrendi. Tablet ve telefondan uzaklaştılar. Çok sevindik, bizim çocukluğumuzda böyle imkanlar yoktu. Tüm yetkililere bu imkanı verdikleri için teşekkür ediyoruz.”

Ayşegül Derik, “Çocuklarımıza böyle bir imkanı sağlayan Gençlik ve Spor Bakanlığı’na teşekkür ediyorum. Çocuklar bu kurslarla boş zamanlarını doldurabiliyor. Artık ekrana bağımlı değiller.”

Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürü Yunus Öztürk konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “GSB Spor Okulları’na 19 Haziran’da başladık. Şu anda 25 farklı branşta 70 binin üzerinde kayıt yaptırdık ve 17 ilçede aktif olarak ücretsiz kurslarımızı sürdürüyoruz.” 200 eğitmen ile ‘Yüzemeyenler Olsun’ projesi kapsamında 13’ü portatif, 7’si olimpik olmak üzere 20 havuzumuzda 7’den 70’e herkese yüzme öğretiyoruz. yüzme ile birlikte bu yaz 160 bin çocuğu ve genci sporla buluşturmak.Çocuklarımızın ve gençlerimizin içinden nice başarılı sporcuların çıkacağına inanıyorum.Bunun için Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak Manisa’mız için çalışmalarımıza devam ediyoruz. tüm imkanlarımızla.” – MANİSA

gulsehirhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu