Haber

Şüpheliler birbirlerini kuyuda baba ve oğlunun ölümüyle suçladı

Manisa’nın Salihli ilçesinde 28 yaşındaki Aytuğ Demir ile 2 yaşındaki oğlu Batu Demir’in ikamet ettikleri sitedeki artezyen kuyusunda ölmesine ilişkin soruşturmada, site yöneticisi ve polisin ifadeleri alındı. “Kasten taksirle birden fazla kişinin ölümüne neden olmak” suçundan tutuklanan sondaj şirketi yetkilisi ortaya çıktı.

İlçeye bağlı Barış Mahallesi’nde 84 adet üç katlı müstakil evin bulunduğu Gülnar Sitesi’nde 5 Ocak’ta meydana gelen olayla ilgili soruşturma Salihli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülüyor.

İnceleme kapsamında, baba ve oğlunun yaşamını yitirdiği 60 metre derinliğindeki sondaj kuyusu için Devlet Su İşleri’nden (DSİ) gerekli iznin alınmadığı, bölgenin ulaşıma kapatıldığı belirlendi. yer altı suyu tahsisi olduğu ve kuyunun açılmasına ilişkin mahal karar defterinde herhangi bir kararın bulunmadığı tespit edilmiştir.

Tutuklanan şantiye müdürü emekli HA öğretmen, söz konusu sondaj firması ile yaklaşık 6 ay önce sahanın yeşil alanlarının sulanması için anlaştığını ve kuyuyu açtırdığını, sondajı sahaya işlemediklerini iddia etti. karar defteri çünkü bahçenin genel bakımı kapsamında değer biçtiler.

Sondaj 60 metre derinliğe ulaştığında kuyuda umdukları ölçüde ve kalitede su bulamadıklarını kaydeden HA, çalışmaları durdurduklarını belirterek, az miktardaki suyu kullanmakta tereddüt ettiklerini söyledi. ulaşıldığını, suyu analiz ettirerek sonuç ve maliyet hesaplarına göre kuyunun geleceğine karar vermeyi planladıklarını söyledi.

Kuyunun üzerini ahşap ve arm modülleri ile kapattıklarını anlatan HA, kuyunun açılması için DSİ’den izin alınması gerektiğini bilmediğini, bölgenin yeraltı suyu tahsisine kapatıldığını bilmediğini, sondaj şirketinin kuyu açtığını iddia etti. onu bu konuda uyarma.

Sondaj firması yetkilisi site yöneticisini suçladı

Sondaj firması yetkilisi VC ise, Salihli ve çevresinde yıllardır sondaj yaptıklarını, derinliği 10 metreyi geçen kuyular için DSİ’den izin alınması gerektiğini bildiğini ancak bunları veren şantiye müdürünün iş çok profesyoneldi ve gerekli izinleri ve başvuruları yaptıktan sonra işi onlara verdiğini düşündüğü için onları sorgulamadı.

Sondaj çalışmalarının istedikleri gibi gitmemesi üzerine 60’ıncı metrelerde çalışmayı bıraktıklarını belirten V.Ç. Bunun ihmal olmadığını savunarak, kuyunun kapatılmasının şirketin değil site yönetiminin sorumluluğunda olduğunu savundu.

Etkinlik

Salihli ilçesine bağlı Barış Mahallesi’nde bulunan Gülnar Sitesi’nde, 5 Ocak’ta ailesi tarafından yürüyüşe çıkarılan 2 yaşındaki Batu Demir, çapı 30 santimetre derinliği 60 metre olan artezyen kuyusuna düştü. kaçak olarak açıldığı belirtilen baba Aytuğ Demir, oğlunu kurtarmak için kuyuya girdi.

Haber verilmesiyle bölgeye sağlık, itfaiye, AFAD ve UMKE ekipleri sevk edilirken, çalışmaların 10’uncu saatinde kuyunun 15’inci metresinde Aytuğ Demir ile oğlu Batu’nun cansız bedenleri bulundu.

3 yıl önce evlendiği ve 1 çocuk babası olduğu belirtilen Yağmur-Aytuğ Demir çiftinin 2 ay önce siteye taşındığı öğrenildi.

Olayla ilgili gözaltına alınan şantiye yöneticisi HA ile kaçak artezyen kuyusu açtığı belirtilen şirket yöneticisi V.Ç, “kasten taksirle birden fazla kişinin ölümüne neden olmak” suçundan tutuklandı. .

Yaklaşık 6 ay önce site bahçesinde kullanmak üzere su bulmak için açılan kuyuda istenilen miktarda su bulunamadığı ve üzerinin kapatılmadığı iddia edildi.

bozuyukajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu