Haber

Rusya Maliye Bakanı Siluanov: Petrolü Batı’nın belirlediği fiyatlarla satmayacağız

Suudi Arabistan haber kanalı Asharq News’e konuşan Siluanov, iddialara göre petrole olan talebin artacağı için Batı’nın belirlediği fiyatlarla petrol satmayacaklarını ve yeni pazarlar arayacaklarını söyledi.

Siluanov, Rusya’nın petrol için yeni lojistik hatlar da arayacağını ve bu adımın belki de daha pahalıya mal olacağını söyledi. Ancak bizim ilkeli duruşumuz ana enerji kaynaklarımızı Batılı ülkelerin belirlediği fiyatlara satmamak olacak, buna izin vermeyeceğiz” dedi.ifadelerini kullandı.

‘Yaptırımlar yalnızca ABD’ye yarar, Avrupa’nın değerli varlıklarına mal olur’

Rusya’ya yönelik yaptırımları eleştiren ve bunların sadece ABD’ye fayda sağladığını belirten Siluanov, “Aslında ne oldu? Amerikalıların başarmak istediği şeyler oldu. ABD’nin Avrupa pazarına yaptığı petrol ve gaz arzı arttı. Peki bunun Avrupa’ya maliyeti ne oldu? Enflasyon arttı ve Avrupalı ​​işletmeler daha az rekabetçi hale geldi.”söz konusu.

‘Kuzey Akımı sabotajı, ABD LNG’sini Avrupa’ya daha değerli satmak içindi’

Kuzey Akım doğal gaz boru hatlarına sabotajın ABD’nin sıvılaştırılmış doğal gazını (LNG) Avrupa’ya daha pahalı satmak amacıyla gerçekleştirildiğini vurgulayan Siluanov, bunun sonucunda Avrupa’da 40 yıllık enflasyon rekorlarının kırıldığını ve Avrupa’da 40 yıllık enflasyon rekorlarının kırıldığını kaydetti. fiyatlar Rusya’dakinden çok daha yüksekti.

Siluanov, Batılı ülkelerin tüm girişimlerine rağmen Rusya bütçesindeki tüm yükümlülüklerin yerine getirileceğini de vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu