Haber

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a ‘marjinal’ yanıt: İnsanda biraz ahlak ve erdem vardır

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin kümelenme toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulunuyor.

‘MAJİNALLER BURADA’

Kılıçdaroğlu’ndan önce kürsüye Akbelen’den Nejla İzci gelerek bölgede yaşananlarla ilgili bir konuşma yaptı. İzci, “Her yer Akbelen, her yer direniş” sloganlarıyla kürsüye çıktı.

İzci, “4 yıldır hukuku arıyoruz. Adaletin olmadığını hepimiz gördük” dedi.

“Hepiniz Akbelen Ormanı’na gelip TOMA’lara kalkan olmaya hazır mısınız? Bunun için sözünüzü almak için buradayım. Dün ‘Marjinal kümeler orayı savunuyor’ diye bir anons yapıldı. Bu marjinal gruplar devam edecek. Onu savunmak için marjinaller burada görüyorsunuz manşet olması lazım biz Çanakkale’de Dumlupınar’da kanını dökmüş ecdadın çocuklarıyız korkmuyoruz susmuyoruz itaat etmiyoruz direnerek kazanacağız. Bu uğurda her şeyimizi veririz ama toprağımızdan vazgeçmeyiz.”

İzci’nin ardından kürsüye çıkan Kemal Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

MARJİNAL DURUMDALAR: Yapılanların adı yaşayan bir katliamdır. Bu katliama dur demek hepimizin görevidir. Bakın Akbelen sadece Akbelen değil, Türkiye’dir. Muğla’daki bu güzel doğanın yaklaşık yüzde 75-80’ine maden arama ruhsatı verilmiş durumda. Yağma için çok hazır. Boşuna beş kişilik çeteler diyordum. Bu ülke beşli çetelerle mi yönetilecek yoksa maddelerle mi yönetilecek? Ormanına, hayvanına, çiçeğine sahip çıkanları utanmadan ötekileştiriyorsunuz. İnsanda bir miktar ahlak, erdem ve insanlık vardır. Marjinalleştirildiler.

Detaylar gelecek…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu