Haber

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Eren göreve başladı

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi’ne (HMKU) Rektör olarak atanan, görevi eski rektör Prof. Dr. olan Prof. Dr. Veysel Eren, görevi Hasan Kaya’dan devraldı.

Eren’i üniversite rektörlüğü girişinde Prof. Dr. Hasan Kaya ve akademisyenler karşıladı.

Rektörlük binası konferans salonunda düzenlenen etap teslim töreninde konuşan Prof. Dr. Hasan Kaya, 8 yıllık misyon sürecinde üniversiteye çok sayıda yatırım yapıldığını söyledi.

Sadece inşaata değil insana da yatırım yaptıklarını vurgulayan Kaya, “Öğretim üyeleri 8 yılda üniversitemize daha da bağlı hale geldiler. Üniversitemizin tanıtımı için ellerinden geleni yaptılar. Tüm akademik ve idari personele teşekkür ediyorum. bugüne kadarki katkılarından dolayı idari personele.” söz konusu.

Rektör Prof. Dr. Veysel Eren de Kaya ile 8 yıllık başkanlığı süresince çalışmaktan memnuniyet duyduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Rektörüm Prof. Dr. Hasan Kaya’ya emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bilgisini hem bir doktor hem de deneyimli bir kıdemli olarak bizlerle paylaşmasını can-ı gönülden temenni ediyorum. Birçok konuda süper potansiyeli olan bir yer. Ancak bu potansiyel doğru bir şekilde seferber edilip ortaya çıkarılamamıştır.Bu potansiyelin ortaya çıkarılması ve ilimizin hak ettiği gelişmişlik düzeyine çıkarılmasında hepimize değerli sorumluluklar düşmektedir.Üniversite olarak bu potansiyelin ortaya çıkarılması konusunda tüm paydaşlarımızla sorumluluk üstlenme taahhüdünde bulunmaktayız. akademik ve idari ekiplerimiz, biz hazırız.”

Öğrencinin merkezde olduğu üretim yöntemini “modern dünyanın eğitim doktrini” olarak tanımlayan Eren, şunları kaydetti:

“Araştırma ve topluma hizmet görevlerimizin yanı sıra ailelerinin ve ülkemizin hiç şüphesiz umudu olan gençlerimize sahip olduğumuz bilgi ve birikimle rol model olarak rehberlik etmek en kıymetli sorumluluğumuzdur. Mezunlarımız ayakta durabilir. amansız rekabetin hüküm sürdüğü küresel bir dünyada ayaklarını Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne çevirmektedir.Ülkemizin muasır medeniyetler düzeyine ulaşmasına katkı sağlayabilmek bu sorumluluk çerçevesinde çalışmak ancak bizlere düşmektedir.”

prof. Dr. Kaya, konuşmaların ardından Rektör Eren’e cübbesini giydirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu