Haber

Emep Başkan Akdeniz: “Cumhurbaşkanlığı Seçimlerine Tek Aday İle Gitmek Artık Daha da Zorunlu Hale Geldi”

Emek ve Özgürlük İttifakı bileşeni Emek Partisi’nin (EMEP) Genel Başkanı Ercüment Akdeniz, “Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin tek adama karşı halkın taleplerini dikkate alan tek adayla yapılması daha da elzem hale geldi. yönetir ve siyasi demokrasiyi savunur.”

EMEP Genel Lideri Akdeniz, 14 Mayıs’ta yapılması beklenen seçimlere ilişkin bugün sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. “Burjuva muhalefet cephesindeki gelişmeler, tek bir adamın yenilmesinin ancak halkın örgütlü gücüyle mümkün olduğunu somut olarak gösteriyor. Halkın tek adam yönetimine karşı taleplerini ve siyasi demokrasiyi savunur.” söz konusu. Akdeniz’in bugünkü payı ise şöyle:

“Türkiye’nin tek adam yönetiminden kurtulma ihtiyacı her geçen gün artıyor. Burjuva muhalefet cephesindeki gelişmeler, tek adamın yenilmesinin ancak halkın örgütlü gücüyle mümkün olduğunu somut olarak gösteriyor. Bunun için; tek adam rejimine karşı halkın taleplerini dikkate alıyor ve siyasal demokrasiden yana tavır alıyor” “Cumhurbaşkanlığı seçiminin tek adayla yapılması daha da elzem hale geldi. Bir kez daha işçileri, emekçileri, emekten, demokrasiden ve barıştan yana olan tüm güçleri tek adam rejimine karşı ortak tavırla mücadeleyi yükseltmeye çağırıyoruz. İşçi Partisi bu sorumlulukla hareket edecektir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu