Haber

Antalya’da Sağanak Yağış Yolları Felç Etti

ANTALYA’da sabah saatlerinde etkili olan şiddetli yağış nedeniyle yollarda su birikintileri oluşurken, araçlar bazı noktalarda mahsur kaldı. Konyaaltı’nda bir rögar kapağındaki asfalt, suyun basıncıyla kalktı.

Meteoroloji’nin yağış uyarısının ardından kentte sabah saatlerinde yağmur etkili oldu. Yollarda su birikintileri oluşurken, araçlar bazı noktalarda mahsur kaldı. Birçok sürücü aradı ve kurtarılmayı bekledi. Kepez, Konyaaltı ve Muratpaşa ilçelerinde ulaşım aksarken, bazı noktalarda su baskınları meydana geldi. Konyaaltı ilçesi Gazi Mustafa Kemal Bulvarı üzerindeki rögar kapağındaki asfalt su basıncı nedeniyle kalktı. Bulvardaki çok sayıda araç yolda kaldı. Sürücüler kontrollü bir şekilde bölgeden geçmeye çalıştı.

Yağmur nedeniyle aracı yolda kalan Ali İhsan Çakır, “Yağmur nedeniyle yolda su birikintisi oluştu. Bu nedenle aracım yolda kaldı. Burada çekici ile kurtarılmayı bekliyorum. kamyon.” “Yıllardır yağan yağmur nedeniyle burada böyle sular birikiyor. Ben de geçmeye çalıştım ama çok zor oldu. 2-3 saat süren şiddetli yağmur nedeniyle yol adeta kapandı, araçlar geçmekte zorlandı. . Karşıya geçmeye çalışırken de çok tedirgin oldum” dedi.

Antalya’da yağışın gün boyu sürmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu